A résztvevő tanulók névsora

Elevi calificați la faza națională a Olimpiadei de Limba și literatura maghiară “Mikes Kelemen”, ediția 2023

Nr. crt. Numele şi prenumele Limba de predare (maghiară/română) Unitatea de învățământ, localitatea Judeţul Profesor pregătitor
1 Szilagy Loredana Anita maghiară Școala Gimnazială Lopadea Nouă Alba Molnar Melinda
2 Kerekes Dóra maghiară Colegiul Național ”Bethlen Gábor”, Aiud Alba Nagy Egon
3 Fodor Borbála maghiară Colegiul Național ”Bethlen Gábor”, Aiud Alba Fodor Brigitta
4 Fülöp Hanna maghiară Colegiul Național ”Bethlen Gábor”, Aiud Alba Nagy Egon
5 Vasinca Abigél maghiară Școala Gimnazială ”Sebes Pal” Rimetea Alba Kovács Kinga-Tünde
6 Sólyom Anita maghiară Colegiul Național ”Bethlen Gábor”, Aiud Alba Fodor Katalin
7 Vass Elza Brigitta maghiară Colegiul Național ”Bethlen Gábor”, Aiud Alba Fodor Brigitta
8 Bódi Kolumbán Ágnes maghiară Colegiul Național ”Bethlen Gábor”, Aiud Alba Nagy Egon
9 Toth Áron maghiară Școala Gimnazială Nr.2 Pecica Arad Köles Katalin
10 Susán Dóra maghiară Școala Gimnazială “Páter Godó Mihály”, Dorobanți Arad Őze Kinga
11 Anghel Orsolya maghiară Colegiul “Csiky Gergely” Arad Arad Nyári Andrea
12 Sándor Hortenzia maghiară Școala Gimnazială “Tabajdi Károly” Zerind Arad Ozsvár Erzsébet
13 Marossy Gyopár maghiară Colegiul “Csiky Gergely” Arad Arad Rudolf Ágnes
14 Szabó Sára maghiară Colegiul “Csiky Gergely” Arad Arad Rudolf Ágnes
15 Kiss Loránd maghiară Școala Gimnazială „Dani Gergely” Ghimeș Bacău Antal Erzsébet
16 Galaczi Rebeka maghiară Școala Gimnazială „Dani Gergely” Ghimeș Bacău Antal Erzsébet
17 Antal Tamara maghiară Școala Gimnazială Făget Bacău Antal Erzsébet
18 Bîrsan Edina maghiară Școala Gimnazială „Dani Gergely” Ghimeș Bacău Antal Erzsébet
19 Baciu Maximilian română Scoala Gimnaziala Gaiceana, structura Arini Bacău Kiss Annamária
20 Biliboc Andreea română Scoala Gimnazială Agăș, structura Coșnea Bacău Fejér Szabolcs
21 Coardă Paula-Iasmina română Școala Gimnazială Pîrjol, structura Pustiana Bacău Mateiaș Monica Liliana
22 Vrîncean Ionela-Mihaela română Scoala Gimnazială Agăș, structura Coșnea Bacău Fejér Szabolcs
23 Biru Jessica Medea română Scoala Gimnaziala Gaiceana, structura Arini Bacău Kiss Csaba
24 Cojocar Bianca- Mihaela română Scoala Gimnazială Agăș, structura Coșnea Bacău Fejér Szabolcs
25 Nagy Lilla maghiară Liceul Teoretic „Ady Endre” Oradea Bihor Csepregi Imola-Eszter
26 Ilosvay-Kovács Boglárka maghiară Școala Gimnazială „Szacsvay Imre” Oradea Bihor Vincze Melinda Agota
27 Vegh Maya maghiară Școala Gimnazială „Zelk Zoltán” Valea lui Mihai Bihor Nagy Éva
28 Gyulai Vivien-Iringó maghiară Liceul Tehnologic Agroindustrial „Tamási Áron” Borș Bihor Bartis-Geszti Ivett
29 Haizer Henrietta maghiară Liceul Teologic Romano-Catolic „Szent László” Oradea Bihor Palotás Zsuzsa
30 Sallak Tímea maghiară Școala Gimnazială „NicolaeBălcescu” Oradea Bihor Lőrincz Enikő
31 Rázmán Orsolya-Fanni maghiară Liceul Teoretic „Ady Endre” Oradea Bihor Sarkadi Viktória
32 Wagner Lilla maghiară Liceul Teoretic „Ady Endre” Oradea Bihor Nagy Enikő
33 Paulcsek Jázmin maghiară Liceul Teoretic „Arany János” Salonta Bihor Lozsádi Ibolya
34 Trubács Henriett maghiară Liceul de Arte Oradea Bihor Mados Andrea
35 Lakatos Bernadett maghiară Liceul Teoretic „Ady Endre” Oradea Bihor Sarkadi Viktória
36 Olah Tímea-Rebeka maghiară Liceul Teologic Romano-Catolic „Szent László” Oradea Bihor Rázmán Enikő
37 Gáspár Babett Bea maghiară Liceul Teoretic „Horváth János” Marghita Bihor Szabó Melinda
38 Rázmán Attila-Botond maghiară Liceul Teoretic „Ady Endre” Oradea Bihor Sarkadi Viktória
39 Kovács Truczkai Panna Dalma maghiară Colegiul Național „Mihai Eminescu” Oradea Bihor Samarjai Enikő
40 Décsei Eliza maghiară Colegiul Național ”A. Mureșanu”, Bistrița Bistrița-Năsăud Sztankovszky Enikő
41 OLÁH ANIKÓ maghiară ȘC. GIMN. „GRIGORE SILAȘI”, BECLEAN Bistrița-Năsăud Becsky Hajnalka
42 CSILLAG DORA maghiară C.N.”A. MUREȘANU” BISTRIȚA Bistrița-Năsăud Sztankovszky Enikő
43 MÓRA FRANCISKA ILDIKO maghiară C.N.”A. MUREȘANU” BISTRIȚA Bistrița-Năsăud Sztankovszky Enikő
44 ORBÁN KRISZTINA  NOÉMI maghiară C.N.”A. MUREȘANU” BISTRIȚA Bistrița-Năsăud Poenar – Rus Éva
45 Kovács Szilvia maghiară Șc. Gimnazială “Diaconul Coresi” Nr. 2 Brașov Ugron Levente
46 Székely Anna maghiară Liceul Teoretic “Zajzoni Rab István” Brașov Simon Enikő
47 Csabai Dóra maghiară Șc. Gimnazială “Diaconul Coresi” Nr. 2 Brașov Ugron Levente
48 Somodi Kriszta-Karola maghiară Lic. Teoretic “Geroge Moroianu” Brașov Fekete Magda
49 Benedek Boglárka maghiară Șc. Gimnazială “Diaconul Coresi” Nr. 2 Brașov Ugron Levente
50 Foris Hajnalka maghiară Liceul Teoretic “Zajzoni Rab István” Brașov Hochbauer Gyula
51 Nagy Zsófia Csenge maghiară Colegiul Național “Áprily Lajos” Brașov Kis Edith
52 Deák Ilka maghiară Colegiul Național “Áprily Lajos” Brașov Kis Edith
53 Hegyi Márta maghiară Şcoala Gimnazială Reformată „Talentum”Cluj-Napoca Cluj Benke András
54 Szabó Dóra maghiară Liceul Unitarian “János Zsigmond” Cluj-Napoca Cluj Cozma Gabriella
55 Czernaski Kriszta-Júlia maghiară Scoala Gimnaziala Viisoara Cluj Szilágyi Magdalena
56 Kintzel Hanna maghiară Colegiul De Muzică Sigismund Toduță Cluj-Napoca Cluj Fülöp Éva
57 Miklós Csenge maghiară Liceul Unitarian “János Zsigmond” Cluj-Napoca Cluj Cozma Gabriella
58 Papp Viola Zsuzsanna maghiară Colegiul De Muzică “Sigismund Toduță” Cluj-Napoca Cluj Fülöp Éva
59 Borsos Ágota maghiară Liceul Teologic Reformat Cluj-Napoca Cluj Halmágyi Katalin
60 Ruff Brigitta maghiară Liceul Teoretic “Báthory István” Cluj-Napoca Cluj Zágoni Melinda
61 Ruzsa Csanád maghiară Liceul Teoretic “Báthory István” Cluj-Napoca Cluj Tárkányi Erika
62 Szilágyi Dávid maghiară Liceul Teoretic “Báthory István” Cluj-Napoca Cluj Tárkányi Erika
63 Gulácsi Kitty maghiară Liceul Teoretic “Báthory István” Cluj-Napoca Cluj Zágoni Melinda
64 Balázs Hanna Imola maghiară Liceul Teoretic “Apáczai Csere János” Cluj-Napoca Cluj Szilágyi-Fincicki Noémi
65 Benkő Boróka maghiară Liceul Teologic Reformat Cluj-Napoca Cluj Rácz Melinda
66 Nagy Eszter maghiară Liceul Unitarian “János Zsigmond” Cluj-Napoca Cluj Dénes Éva
67 Bódi-Bartos Eszter maghiară Liceul Teologic Reformat Sf. Gheorghe Covasna Bede Erika
68 Lukács Iringó maghiară Școala Gimnazială ”Végh Antal” Cernat Covasna Tóth Anna Mária
69 Kovács Janka Bernadett maghiară Școala Gimnazială ”Váradi József” Sf. Gheorghe Covasna Incze Melinda
70 Kovács Klementina maghiară Liceul Teoretic ”Mikes Kelemen” Sf. Gheorghe Covasna Bucsi-Bende Eleonóra
71 Kocsis Anna Tímea maghiară Școala Gimnazială ”Végh Antal” Cernat Covasna Tóth Anna Mária
72 Kis Orsolya maghiară Liceul Teoretic ”Mikes Kelemen” Sf. Gheorghe Covasna Kelemen Fruzsina
73 Kovács Hunor maghiară Liceul Teoretic ”Nagy Mózes” Tg. Secuiesc Covasna Ferencz-Lukács Csenge
74 Harai Anna maghiară Liceul Teoretic ”Nagy Mózes” Tg. Secuiesc Covasna Ferencz-Lukács Csenge
75 Jakab Nóra maghiară Liceul Teoretic ”Nagy Mózes” Tg. Secuiesc Covasna Nagy-Babos Edit
76 Bartók Erzsébet Réka maghiară Liceul Teoretic ”Nagy Mózes” Tg. Secuiesc Covasna Nagy-Babos Edit
77 Péter Nóra maghiară Liceul Teologic Reformat ”dr. Csiha Kálmán” Tg. Secuiesc Covasna Rancz Gy. Zsuzsa
78 Kósa Emese maghiară Liceul de Arte ”Plugor Sándor” Sf. Gheorghe Covasna Nyeste Miklós
79 Sánta Eszter maghiară Colegiul Național ”Székely Mikó” Sf. Gheorghe Covasna Kedves Laura Rita
80 Bajcsi Anna maghiară Liceul Teoretic ”Nagy Mózes” Tg. Secuiesc Covasna dr. Rancz Teréz
81 Kiss Dóra maghiară Liceul Teoretic “Téglas Gábor” Hunedoara Kun-Gazda Kinga Viola
82 Szemcsuk Mária Adrienn maghiară Liceul Teoretic “Téglas Gábor” Hunedoara Kun-Gazda Kinga Viola
83 Széll Márk Levente maghiară Liceul Teoretic “Téglas Gábor” Hunedoara Dulinszky Izabella Erzsébet
84 Dulinszky Sarolta maghiară Liceul Teoretic “Téglas Gábor” Hunedoara Kun-Gazda Kinga Viola
85 Mihálykó Lara maghiară Școala Gimnazială “Bethlen Gábor”, Odorheiu Secuiesc Harghita László Krisztina
86 Balázs Rebeka maghiară Liceul Tehnologic “Liviu Rebreanu” Bălan Harghita Vermesser Levente
87 Nagy Orsolya maghiară Școala Gimnazială “Nagy Imre”, Miercurea Ciuc Harghita Tikosi-Tompos Judit
88 Nagy Zsófia maghiară Liceul de Artă “Dr.Palló Imre”, Miercurea Ciuc Harghita Goró Mária
89 Pető Réka maghiară Școala Gimnazială “Orbán Balázs”, Odorheiu Secuiesc Harghita András Teréz
90 Hadnagy-Andorkó Anna maghiară Liceul Teoretic “Tamási Áron”, Odorheiu Secuiesc Harghita Tamás Adél
91 Lázár Réka maghiară Liceul de Artă “Nagy István”, Miercurea Ciuc Harghita Molnár Annamária
92 Rafain Eszter maghiară Școala Gimnazială “Márton Áron”, Sândominic Harghita Mezei Erika
93 Jankó Arnold Krisztián maghiară Școala Gimnazială “Móra Ferenc”, Odorheiu Secuiesc Harghita Tiboldi Boróka
94 Sárkány Tímea maghiară Școala Gimnazială “József Attila”, Miercurea Ciuc Harghita Kőrössy Erika
95 Szabados Júlia maghiară Școala Gimnazială “Móra Ferenc”, Odorheiu Secuiesc Harghita Kovács Ágnes
96 Fülöp Ágnes maghiară Liceul Teologic Reformat “Baczkamadarasi Kis Gergely”, Odorheiu Secuiesc Harghita Sashalmi-Fekete Adrienne
97 Bodó Lilla maghiară Școala Gimnazială “Móra Ferenc”, Odorheiu Secuiesc Harghita Kovács Ágnes
98 László Kata maghiară Colegiul Național “Márton Áron”, Miercurea Ciuc Harghita Csonta Noémi Kriszta
99 Stefán Alexandra maghiară Liceul Teologic Unitarian “Berde Mózes”, Cristuru Secuiesc Harghita Székely-Tiboldi Anikó
100 Bodó Eszter maghiară Liceul Pedagogic “Benedek Elek” Odorheiu Secuiesc Harghita Ivácsony Zsuzsánna
101 Filip Melinda maghiară Colegiul Național “Márton Áron”, Miercurea Ciuc Harghita Csata Emese
102 Egyed Anita maghiară Liceul Teoretic “Tamási Áron”, Odorheiu Secuiesc Harghita Dáné Hedvig
103 Szilágyi Máté Sámuel maghiară Liceul Teoretic “Tamási Áron”, Odorheiu Secuiesc Harghita Bíró Sára
104 Laczkó Viola maghiară Liceul Teoretic “Salamon Ernő”, Gheorgheni Harghita Kastal Ottília
105 Lászlóffy Anna maghiară Liceul Teoretic “Tamási Áron”, Odorheiu Secuiesc Harghita Dáné Hedvig
106 Nagy Dóra Anna maghiară Colegiul Național “Márton Áron”, Miercurea Ciuc Harghita Markó Ilona
107 Rácz Júlia maghiară Liceul Teoretic “Németh László” Baia Mare Maramureș Reinbold-Matyas Orsolya
108 Körmendy Nikolett maghiară Școala gimnazială “Nicolae Iorga” Baia Mare Maramureș Bálint Beáta
109 Avram Sarah maghiară Școala gimnazială “Nicolae Iorga” Baia Mare Maramureș Bálint Beáta
110 Bálint Kincső maghiară Școala gimnazială “Nicolae Iorga” Baia Mare Maramureș Bálint Beáta
111 Balogh Eszter maghiară Școala gimnazială “Nicolae Iorga” Baia Mare Maramureș Bálint Beáta
112 Ecsedi Dorottya maghiară Școala gimnazială “Nicolae Iorga” Baia Mare Maramureș Bálint Beáta
113 Kishegyi Rebeka maghiară Școala gimnazială “Nicolae Iorga” Baia Mare Maramureș Bokos Enikő
114 Török Dóra maghiară Liceul Teoretic “Németh László” Baia Mare Maramureș Dávid Elisabeta
115 Gircsis Orsolya maghiară Liceul Teoretic “Németh László” Baia Mare Maramureș David Elisabeta
116 Halász Evódia maghiară Liceul Teoretic “Németh László” Baia Mare Maramureș David Elisabeta
117 Balla Rita maghiară Liceul Teoretic “Németh László” Baia Mare Maramureș Karsay Magdalena
118 Balogh Áron maghiară Liceul Teoretic “Németh László” Baia Mare Maramureș Karsay Magdolna
119 Lojszli Vivien română Colegiul Economic Pintea Viteazul Cavnic Maramureș Pop Helga Enikő
120 Hoza Nicole Lisa română Scoala Gimnaziala Remeti Maramureș Herea Aurelia Maria
121 Pocsai Eszter maghiară Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” Mureș Sikó Olga-Anna
122 Forró-Bathó Eszter-Anna maghiară Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” Mureș Sikó Olga-Anna
123 Pașcoi Blanka-Krisztina maghiară Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” Mureș Siklódi Beáta
124 Lukács Bernadett maghiară Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” Mureș Fekete Erzsébet-Noémi
125 Simon Anna maghiară Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” Mureș Siklódi Beáta
126 Szabó Ágnes maghiară Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” Mureș Szakács Mátyási Tímea
127 Kommer Eszter maghiară Liceul Vocațional de Artă, Târgu Mureș Mureș Dézsi Eleonóra
128 Csiki Villő maghiară Liceul cu Program Sportiv ,, Szász Adalbert”, Târgu Mureș Mureș Barabás Zsuzsánna
129 Koncz Szilárd maghiară Școala Gimnazială „Traian”, Târnăveni Mureș Csiki Erzsébet Gyöngyi
130 Demeter Dóra maghiară Școala Gimnazială ”Dr. Bernády György”, Târgu Mureș Mureș Kádár Andrea Noémi
131 Tanka Sophie maghiară Liceul Vocațional de Artă, Târgu Mureș Mureș Dézsi Eleonóra
132 Turós Anna maghiară Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu”, Târgu Mureș Mureș Elekes-Farczádi Zsuzsanna
133 Balogh Hanna Beáta maghiară Liceul Vocațional de Artă, Târgu Mureș Mureș Szabó Erzsébet
134 Porkoláb Viktória maghiară Școala Gimnazială ”Dacia”, Târgu Mureș Mureș Gáspár Melinda
135 Szász Noémi-Zsuzsanna maghiară Școala Gimnazială Vărgata Mureș Sándor Éva
136 Pávai-Marossy Kinga maghiară Liceul Teoretic „Bolyai Farkas”, Târgu Mureș Mureș Fekete Erzsébet
137 Lázár Attila maghiară Liceul Teoretic „Bolyai Farkas”, Târgu Mureș Mureș Mózer Brigitta
138 Orosz Balázs maghiară Scoala Gimnaziala ,,Báthory István”Mediaş Sibiu Pocan Ildikó
139 Veres Viktória maghiară Colegiul Național “Octavian Goga”Sibiu Sibiu Benedek Edith
140 Kutasi Blanka maghiară Școala Gimnazială “Báthory István” Șimleu Silvaniei Sălaj Veres Tünde
141 Pop Csenge-Natália maghiară Școala Profesională “Petri Mór”, Nușfalău Sălaj Orosz Gabriella
142 Pünkösti Viola maghiară Liceul Reformat “Wesselényi” Zalău Sălaj Vicsai Erzsébet
143 Boros Antónia Zsanett maghiară Școala Gimnazială “Simion Bărnuțiu” Zalău Sălaj Pataki Ida
144 Elekes Abigél maghiară Școala Gimnazială “Simion Bărnuțiu” Zalău Sălaj Pataki Ida
145 Kocsis-Feri Benjámin maghiară Liceul Tehnologic Nr.1 Sărmășag Sălaj Veres Elisabeta
146 Kulcsár Szilvia maghiară Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu” Zalău Sălaj Boda Erzsébet
147 Módi Balázs maghiară Colegiul Național ”Simion Bărnuțiu” Șimleu Silvaniei Sălaj Nagy Eleonóra
148 Orosz Alexandra maghiară Colegiul Național ”Simion Bărnuțiu” Șimleu Silvaniei Sălaj Benkő Annamária
149 Dobos Panna Zenkő maghiară Liceul Teologic Romano-Catolic “Hám János” Satu Mare Satu Mare Szász Anikó
150 Kodra Mátyás maghiară Liceul Teologic Romano-Catolic “Hám János” Satu Mare Satu Mare Szász Anikó
151 Dimand Réka Csenge maghiară Liceul Teologic Romano-Catolic “Josephus Calasantius”, Carei Satu Mare Miklósi Blanka
152 Gindele Indrid maghiară Liceul Teologic Romano-Catolic “Josephus Calasantius”, Carei Satu Mare Miklósi Blanka
153 Fodor Fióna maghiară Liceul de Arte “Aurel Popp ” Satu Mare Satu Mare Nagy Erika
154 Sróth Tünde maghiară Liceul Teologic Romano-Catolic “Josephus Calasantius”, Carei Satu Mare Botos Sárika
155 Boros Bianca maghiară Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei Satu Mare Belényi Andrea
156 Rus Lilla maghiară Colegiul Naţional “Kölcsey Ferenc” Satu Mare Huszti Orsolya
157 Gnandt Brenda maghiară Liceul Teoretic Satu Mare Szabó Csilla
158 Pintea Csongor maghiară Colegiul Naţional „Kölcsey Ferenc” Satu Mare Huszti Orsolya
159 Láng Blanka maghiară Liceul Teoretic Carei Satu Mare Putovits Tünde
160 Nagy Noémi Enikő română Școala Gimnazială Andrid Satu Mare Vachter Ingrid
161 Vasas Csaba-Róbert română Școala Gimnazială Moftinu Mare Satu Mare Pál Beáta
162 Turdean Tamara română Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Moftinu Mic Satu Mare Pál Beáta
163 Varga Vanessa Mária română Școala Gimnazială Moftinu Mare Satu Mare Pál Beáta
164 Craioveanu Ágnes maghiară Liceul Teoretic ”Bartók Béla” Timișoara Timiș Balla Lóránt
165 Kaizler Dóra Henrietta maghiară Liceul Teoretic ”Bartók Béla” Timișoara Timiș Balla Lóránt
166 Gál Abigél maghiară Liceul Teoretic „Bartók Béla” Timișoara Timiș Balla Lóránt
167 Musceac Tímea maghiară Liceul Teoretic „Bartók Béla” Timișoara Timiș Molnos Ildikó
168 Fernengel Júlia maghiară Liceul Teoretic „Bartók Béla” Timișoara Timiș Balla Lóránt
169 Nagy Emma Dóra maghiară Liceul Teoretic „Bartók Béla” Timișoara Timiș Molnos Ildikó
170 Berta Evelyn maghiară Liceul Teoretic „Bartók Béla” Timișoara Timiș Molnos Ildikó
171 Cziprián-Kovács Kinga maghiară Liceul Teoretic „Bartók Béla” Timișoara Timiș Molnos Ildikó
172 Bogács Z. Erzsébet maghiară Liceul Teoretic „Ady Endre” București Baróti Judit
173 Fülöp L. Zalán maghiară Liceul Teoretic „Ady Endre” București Gedő Renáta
174 Balázs Avarka maghiară Liceul Teoretic “Salamon Ernő”, Gheorgheni Harghita Kastal Otília
175 Nagy Helén maghiară Colegiul Național “Márton Áron”, Miercurea Ciuc Harghita Dr. Markó Ilona
176 Pitó Bettina maghiară Liceul Teologic Unitarian “Berde Mózes”, Cristuru Secuiesc Harghita Demeter Annabella